Estergon Szentendre Turu

Rehberli Estergon Kalesi Turu Özeldir

Macaristanın uzun zamanlar başkenti olmuş Estergon şehri Osmanlıda önemini kendi adına söylenmiş marşlarla göstermiştir. Osmanlı döneminde Viyana açılan önemli kalelerin başında yer alan Estergon kalesi ve çok ünlü estergon katedrali görmeniz gereken yerlerin başında yer almaktadır. Estergon kalesinin surlarından geniş Avrupa ovalarına baktığınızda atalarımızın hissetiği duyguları, belkide derinlerde kendinizde hissedeceksinizdir.

Estergon Kalesi turu ile şehrin kenarında bir bakıma saklı durumdaki müzede Osmanlı izlerini görecek ve harika manzaranın tatıdını çıkartabileceksiniz. Bu arada tarihi tüm detaylar size ayrıntılarıyla uzman rehberlerimiz tarafından servis edilecektir. Estergonun hemen arkasından bir zamanların en güçlü kalesi Vişegrad da ziyaret edilerek, kalenin tepesinden baktığınızda ne denli zapt edilmesi zor bir kale olduğunu anlayacaksınız. Özellikle bu turumuz bir bakıma Osmanlının ayak izlerini takip ettiğinden Macaristana gelipte yapmadan buradan ayrılmamanız gereken aktiviteler arasında yer almaktadır. İki kartal yuvası kalenin ziyaretinin ardından yorgunluğunuzu Szentendre kasabasına uğrayarak gidermek ünlü pazarını gezip alış-verişnizi tamamlamak kesinlikle çok hoşunuza gidecektir.

 

Biz burada yemek yemenizi de tavsiye etmekteyiz. Budapeşteye yaklaşık olarak arabayla 40 dakika uzaklıkta bir mesafede olan bu küçük kasaba renkli sokakları, barok tarzındaki yapıları, hediyelik eşya dükkanları, lokantaları, Sırp ortodoks tarihi kilisesi, irili ufaklı sokak müzeleri ile mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunmaktadır. Sokaklar arasına dağılmış şekliyle macar yemeklerini sunan lokal lokantalarda ünlü Macar Gulaş çorbasını denemeden buradan ayrılmamalısınız. Şehrin diğer bir özelliği de kendıne has ekmeklerı ve Macar acı kırmızı biberidir. Bu turu diğer Budapeşte turlarımızla birleştirmemizi isteyebilirsiniz. Yeterki bize yazın......

En önemlisi bizce hep beraber iyi vakit geçirmek

Budapeşte Turundan Seçme kareler; Belki siz daha iyilerini yakalarsınız


 


Macaristan Budapeşte Tatil ve Tur Rehberi. © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.