Tam Gün Budapeşte Turu

Budepeşte de gezilecek her yerlerin hepsi

Tam gün Budapeşte turu  en kapsamlı turumuzdur ve otelden misafirlerimizi aldıktan sonra Chain Bridge’in hemen yanından başlayıp Peşte kısmından köprü üstünden Buda kısmına devam eder. Ortalama 10 dakikalık bu sürüş sırasında Tuna nehrinin güzel akıntısının müziği eşliğinde tarihten taşıp gelen dip notlar katılımcılarla paylaşılır.

Köprünün Buda ayağından Castle District’e ulaşılır. Bu bölge, turun ana kısmını oluşturur ve yaklaşık bir saat onbeş dakika sürer. Bu zaman dilimi içerisinde Matthias kilisesi ve Balıkçılar barınağı kuleleri, labirent yapısı ziyaret edilerek Budapeste şehrinin panoramik görüntüsü eşliğinde bir nebze olsun nefeslenme imkanı bulunulur. Castle District tepesinden, Budapeşte’nin en popüler resimlerinin çekildiği diğer tepe olan Citadel’ya ulaşılınır. Citadella nın hemen altında bir bakıma saklı durumda olan kaya kilise ziyaret edilerek tekrar Peşte kısmına geçilir. Elisabeth Bridge ‘in hemen yanında yer alan Central Market’te sınırlı da olsa hediyelik ya da hatıra amaçlı alış-verişlerin gerçekleştirilebilmesi için yarım saatlik bir zaman dilimi harcanabilinir.

Şehrin merkezinde yer alan sokaklar kullanılarak sırasıyla National müze, Vaci sokağı, St Stephen’s Basilicası, Parliament binası ve ardından gözleri kamaştıran Opera binası ziyaret edilir. Gezinin sonu kahramanlar meydanı ve hemen arkasından Amusement Parkı ve Gigantic Statues parkı ziyaret edilerek otelinize dönüşle yapılır. Tüm gezi boyunca Budapeste ‘nin 500 yılı aşkın tarih sayfaları özenle hazırlanmış bir roman gibi sizlere sunulacağından geziyi bir masal yürüşü şeklinde hatırlayacağınızdan eminiz. Tüm bunların yanında öğle yemeğinde enfes Macar şaraplarını da tatma fırsatına da sahip olacaksınız. Tur programı konuklarımızın dilekleri ve yoğunlukları doğrultusunda tekrar planlanabilmektedir. Ayrıntılar ve sorularınız için lütfen iletişim bölümünü kullanarak  her zaman diliminde çekinmeden bizimle  iletişim kurabilirsiniz.

Budapeştede bir saatlik trafikle dolu otobüs turları yerine kişi başı neredeyse 40 eurodan az bir miktar ödeyerek kendi özel rehberinize sahip olun. Rehberiniz ihtiyacınız olan tüm sorulara türkçe cevap verecek hemde tüm tatiliniz boyunca sizlere destek olacaktır.

En önemlisi bizce hep beraber iyi vakit geçirmek

Budapeşte Turundan Seçme kareler; Belki siz daha iyilerini yakalarsınız

 

 

 

Macaristan Budapeşte Tatil ve Tur Rehberi. © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.